06.12.2009

Niedawno wróciliśmy z dalekiej podróży i mamy nadzieje, że zimą , w ostatnich dniach stycznia 2010, powitamy kolejny miot w hodowli ARGUS ELECTRA.

Wkrótce więcej detali.

 

 

Ponieważ w oczekiwanym miocie, krzyżuję powtórnie te same linie hodowlane, chcę pokazać jego "podrośnięte owoce"

 

Double Trouble

 

Argus Electra DE LA BUGATTI

 

Argus Electra DAVIDOFF

 

Argus Electra DINASTIA

 

Argus Electra DIUNA

 

Argus Electra DISSEL


W ostatnich dniach zrobiliśmy wczesną kontrolne - prześwietlenie bioder sporej części szczeniaków z ostatniego miotu "D" /CONTESSA & APOLLO/ ich wyniki są bardzo obiecujące , co cieszy i daje nadzieje na dobre wyniki bioder w przyszłości.

 


 

 

15.11.2009

CACIB Friedrichshafen sędzia Mr Muriel Frölich France /D/
Na tej wystawie Annina pokazała naszego Argus Electra BOYARA, który startując w klasie Championów zdobył 1 lokatę , dosk. CAC i res.CACIB.

 


 

 

14.11.2009

Argusy mają już 4 miesiące :)

 

Argus Electra De La BUGATTI

 

Argus Electra Dissel

 

Argus Electra Dynastia

 

Argus Electra DAVIDOFF

 

Argus Electra Diuna

 

 


 

 

09.11.2009

08.11. Międzynarodowa wystawa w Poznaniu sędzia A. ZHUK /BY/


W Poznaniu stawiliśmy się w niemal pełnej obsadzie , nasze suki ładnie powalczyły w ringu, zdobywając 2 wnioski CWC , 1 res. Cacib i 2 lok ex. W klasie otwartej.
ANTARES s Almasnogo Ostrova w sporej konkurencji wywalczyła swój pierwszy wniosek CWC z wystawy międzynarodowej na Championa Polski – Sabina gratuluję choć przyznaję, że Antares to nie lada wyzwanie na co dzień jak i w ringu – temperamentu ma na ok. trzy psy, i jeszcze trochę by zostało .


 

Dziękuję Uli za udostępnienie zdjęcia


Argus Electra CHORNAYA UZI w klasie otwartej wywalczyła 2 lok doskonałaArgus Electra CONTESSA pokazana w klasie Championów wywalczyła swój 21 wniosek CWC , a następnie w porównaniu o najlepszą sukę w rasie , wywalczyła res.Cacib.Na pożegnanie Poznania zrobiliśmy sobie rodzinną fotkę , Ada dziękuję za sympatyczną wyprawę , liczę na kolejne sympatyczne wyjazdy w przyszłości


Argusowy Team

 

 


 

 

28.10.2009

Właśnie otrzymałam nowe zdjęcie Vańki Argus Electra DOUBLE TROUBLE z jego właścicielką Agnieszką, słodki ciężar z niego i niezły urwis rośnie

 

Double Trouble

 


 

 

25.10.2009

Krajowa Wystawa Terierów Racibórz sedzia V.M. Soleckyj-Szpunar

Na tej wystawie pokazaliśmy 2 suki z naszej hodowli , Argus Electra Contessa klasie Championów oc doskonała i wniosek CWC, oraz ANTARES s Almaznogo Ostrova doskonała 2 lokata

 

Argus Electra Contessa

 


 

 

20.10.2009

18.10.2009 - Krajowa Wystawa Szentendre Węgry sędzia Dr Kertesi Karoly /H/

Szentendre to szczęsliwe miejsce dla nas, gdy 2 lata wstecz Basma - matka Contessy wygrywała w Szentendre , Tosia stawiała swoje pierwsze kroki na ringu w klasie Puppie , dziś Contessa idąc w ślady matki, właśnie w Szentendre zamknęła Championat Węgier .
Argus Electra CONTESSA po przerwie wróciła na ringi , i już w trzy miesiące po urodzeniu licznego miotu wywalczyła na Wegrzech /w licznej stawce 6 szt/ CAC i BOB.
Jest to drugi Championat Wegier dla przedstawiciela naszej hodowli , mam nadzieję, że nie ostatni .
 

 

 


... to ostatnie zdjęcie małej De La Bugatti , nauka mam nadzieje nie pójdzie w las :)

 

 


 

 

 

18.10.2009

CACIB Bundessieger , Frau Freerksen /D/

Nasz Argus Electra BOYAR pokazany przez Anninę w klasie Championów wywalczył V1, VDH CAC, Res. CACIB

  


 

 

 

01.10.2009

Gdyby ktoś pytał o stosunek Czarnego Teriera do dzieci , to przy odpowiednim wychowaniu psa i dziecka może wyglądać to tak :)Uzi i jej dziecięcy kumpel Kubuś

 

Oto misiak DISSEL w Hiszpanii ze swoją rodziną

 

 


 

 

 

27.09.2009

Cacib Wrocław, sędzia p.Marek Lewandowski /PL/

Na tej wystawie pokazały się 3 psy z naszej hodowli, Argus Electra CONSTANTIN , w mocnej stawce 8 szt. pokazywany w rękach Viki wywalczył 1 lok CWC, dzieki pracy handlera i jego włascicieli udało się, Violu Piotrze dziękuję.


 

 


Argus Electra CHORNAYA UZI III dosk/V w klasie otawrtej , ANTARES s Almaznogo Ostrowa III dosk/IV

 

Argus Electra CHORNAYA UZI

 

ANTARES s Almaznogo Ostrowa

 


 

 

18.09.2009

Przyszedł czas smutnych rozstań, choć okres spędzony z szczeniakami był dla mnie wspaniały niestety skończył się zbyt szybko.

W tej chwili wszystkie Argusy maja swoje rodziny, a o następnym miocie pomyślimy , kto wie, może zimą, lub wiosną. Zainteresowanych posiadaniem małego Argusa zapraszam do śledzenia naszej strony i kontaktu z nami.

 

20.09.2009 - W ostatni weekend Apollo of Berryland - tata naszych szczeniąt w pięknym stylu zamknął tyt. Inter Championa oraz Championa Chorwacji

 

Double Trouble w nowym domu

 

Double Trouble vel. Vanja

 

Double Trouble vel. Vanja

dziekuję Karolinie za udostępnienie zdjęć

 

Bugatti w nowym domu

 

Argus Electra Dream of Berryland vel Electra w nowym domu

 


 

 

 

09.09.2009

Powoli zbliża się czas, kiedy małe odchodzą do nowych domów, z wyjątkowym żalem i tęsknotą rozstaję się z tym miotem. Czas wzrostu maluchów dał naszej rodzinie wiele radości i zabawy, będzie mi ich bardzo brakowało.


Choć niektóre zamieszkają blisko - jak DINASTIA - tuż obok, w Żywcu z młodą Hanią , DAVIDOFF w Bielsku Białej, czy DOUBLE TROUBLE - DAB w Tarnowskich Górach, DIUNA zagościła u młodego małżeństwa w Gliwicach , Ania ma zamiary dogo-terapeutyczne z małą - Aniu powodzenia w szlifowaniu jej temperamentu, De La GAPPA u Kasi - młodej rozwijającej swe talenty pisarki - Kasiu uwielbiam Twoje pióro, pisz pisz......- będziesz wielka J , to niektóre z małych Argusów opuszczają Polskę, jadą w różne strony Europy.
DISSEL do fantastycznej rodziny w Hiszpanii, DANISH DELIGHT jedzie do Gitte do Danii, DARK ANGUS zamieszka z Rią w Niemczech,
DRAGAN z Nadine w Insbruku, natomiast moja mała pomarańczowa prełka pojedzie do `babci Gerli` , zamieszka u boku swojego ojca APOLLO w hodowli `of Berryland` , na jej cześć dostała imię AE DREAM of BERRYLAND, i mam nadzieję będzie pociechą na ringach wystawowych .

Na tą chwilę waży się, przyszły los jeszcze jednej - ostatniej Argusowej dziewczynki, zdecydowanie rokującej wystawowo. Mała Argus Electra De La BUGATTI - jest kompaktowa , z bardzo dobrymi kątami, i świetnym temperamentem ringowym. Mam nadzieję , że w przyszłości będzie miała szansę iść w ślady jej rodziców Contessy i Apolla - szukam dla niej rąk troskliwych, które zapewnią jej ciepły rodzinny dom i promocje na ringach , ze swojej strony zapewniam pełne wsparcie dla przyszłych właścicieli w kwestii pomocy pracy z suczką.


oto mała w wieku poniżej 2 m-cy

 

 


 

 

01.09.2009

Na nowe rodziny oczekują jeszcze 2 szczeniaki, oba rokujące wystawowo.
Dziewczynka Argus Electra DE LA BUGATTI to suczka o świetnym temperamencie , wesoła i bardzo przyjacielska łaknąca kontaktu z rodziną .


oraz Argus Electra DISSEL - najmocniejszy samiec z miotu w typie macho macho, to prawdziwy facet z krwi, futra i kości ;)

 


a to kilka zdjęć portretowych młodego Double Trouble , więcej zdjęć małych Argusów w dziale "szczenięta"

 

   

 


 

 

17.08.2009

16.08.2009 - Krajowa Wystawa Psów w Nowym Targu sedzia P. J.Mrugasiewicz /PL/

ANTARES s Almaznogo Ostrowa, tuż po zakończeniu 15 miesięcy debiutowała w klasie pośredniej.
Otrzymała swój pierwszy dorosły wniosek na Championa Polski.


Antares w przed dzień wystawy

 

 

Zapraszamy do galerii szczeniąt gdzie są nowe zdjęcia portretowe i w pozycjach wystawowych.

 

Mały właściciel wielkiej grzywy

 


 

 

02.08.2009

Krajowa wystawa Chojnice sędzia P. Jadwiga Niciewicz
Na wystawie w Chojnicach Piotr zaprezentował w klasie otwartej Argus Electra CONSTANTINA. COSTA wygrywając w swojej klasie uzyskał oc. dosk i tyt CWC, tym wnioskiem ukończył Championat Polski.
Viola Piotr - moje ogromne gratulacje, teraz będę trzymała kciuki za Waszą dziewczynkę Polenkę XXX.Przyszedł czas na pierwsze zdjęcia maluchów, małe Argusy mają już 19 dni otworzyły oczy i zaczynają podbijać swój nader ciasny juz świat , choć bez mamy dalej ciężko żyć ........

 

Stołówka :)

 

Teraz ja sam

 

 

W objęciach matki zastępczej

 

Nie ma jak u mamy

 

 

Niedawno dostałam bardzo sympatyczne zdjęcia od Agaty i Kaji właścicielek chłopaków z miotu "C". Młodzianie cudnie spędzają lato , co widać na zdjęciach . Pozdrawiam Was i proszę o więcej ......

 

Corus latem

 

Punkt widokowy - Colin

 


 

 

22.07.2009

15.07.2009 nasza Argus Electra CONTESSA idąc w ślady swojej mamy Basmy, obdarzyła nas sporym miotem 11 szczeniąt.
Na świat przyszło 6 słodkich dziewczynek i 5 strong menów .

Może i nie byłoby to dla nas dużym zaskoczeniem , gdyby nie fakt, że w naszej hodowli to już trzeci miot 11 szczeniakowy , o dokładnie takim samym rozkładzie w płci , zastanawiam się gdzie moje dziewczyny ukrywają swojego selekcjonera, bo rodzą dzieciaki jak z "foremki"

Zainteresowanych szczeniakami z naszej hodowli zapraszam do działu "szczenięta", tam wkrótce zdjęcia małych Argusów z okresu ich wzrostu.

 

 

APOLLO of Berryland
HD-A
Champion Czech

Champion Słowacji
Junior Champion Węgier

Junior Champion Słowacji

Junior Champion Czech

Junior Champion Austrii

Grand Prix Slovakia Junior Winner '08

Austrian Show Winner '08
Crufts Qualifikation '09
3rd junior male Eurodog '08
1x BIS, 1x BOD, 1x BIG, 1x BIG II, 1x BIG V, 11x BOB, 10x CACIB; 4x R.CACIB; 25 x CAC, JBIS II; JBIS male ; JBIS male III; JBIG

 

Argus Electra CONTESSA

HD-A

Interchampion (w zatwierdzeniu)

Champion Polski

Młodzieżowy Champion Polski

Najlepsza Suka Czarnego Teriera w PL '08

Zwycięzca Czech '09

1x BIS PUPPIE II, 1x BIS JUNIOR II

Zw.Mł. x5, BOB Junior x4, CWC x6, BOS x9, CACIB x8, res CACIB x2, CAC x9, BOB x6

 

więcej w dziale szczeniaki

 


 

 

27.06.2009

Cacib Kraków

sedzia P. Anatolij Zhuk - Białoruś

 

To był udany dla nas weekend, w Karkowie Ada wystawiła UZI miotową siostrę CONTESSY. Argus Electra CHIORNAYA UZI w klasie otwartej wygrała I /4, uzyskując wniosek CWC. Następnie w porówaniu o Najlepszą Sukę w Rasie wywalczyła swój pierwszy CACIB. W konkurencji o BOB , dziewczyny "uwiodły" pięknego smaca - Dargasa Drugelisa i tym to sposobem Zwycięstwo Rasy przypadło naszej UZI i .....Adzie , która dzielnie zmagała się w ringu z pogodą , błotem i emocjami, a był to raptem trzeci start Ady w ringu, ale za to jaki owocny. Uzita tym występem w pięknym stylu zakończyła CHAMPIONAT POLSKI - Ada moje gratulacje.

 

Chiornaya Uzi

 

Chiornaya Uzi & Dargas Drugelis

 


 

 

22.06.2009

20-21.06.2009 2 x CACIB Szekesfehervar Węgry

sędziowie:  20.06 Balazsovits Janos Ference /H/

21.06 Hartmann Gyorgy /H/

 

To był ostatni wyjazd naszej Argus Electra CONTESSY przed "urlopem macieżyńskim". CONTESSA w dwa kolejne dni uzyskała w klasie Championów oceny doskonałe i wniosek CAC, natomist drugiego dnia, w oczach sedziego P. Hartmanna zyskała uznanie i sukces swój powiększyła o CACIBa oraz tytuł BEST of BREED . Teraz zasłużony odpoczynek, przed trudnym czasem macierzyństwa.

 

 

21.06 Cacib Dog Show Szczecin
sędzia Milivoje Urosevich /Serb/

Na tej wystawie Argus Electra CONSTANTIN startując w klasie otwartej w konkurencji 5 samców wywalczył oc doskonałą i tytuł CWC . Gratulacje dla właścicieli i Viki , bo pokazywanie COSTY to duże wyzwanie, nawet dla sprawnego handlera ;)

 

 


 

 

15.06.2009

2 X CACIB PORTOROŻ SŁOWENIA, czyli jak CONTESSA zamknęła Interchampionat w 370 dni

 

 

06.06.09 Cacib Dog Show Portoroz Słowenia
sędzia Alexey Belkin - RUS

 

Argus Electra CONTESSA po raz pierwszy pokazana w kl. Championów pokonała konkurencję, wywalczyła CAC, i kolejno w porównaniu o najlepszą sukę Cacib, Cruft Qualification 2010, BOB tego dnia również powędrował do niej.
CONTESSA tym sukcesem zamknęła tytuł Inter Championa - Pierwszy Argus Międzynarodowym Championem Piękności

 

07.06.09 Cacib Dog Show Portoroz Słowenia
sędzia Guiseppe Allesandra (I)

Kolejny dzień zmagań ringowych naszej dziewczynki, przyniósł nam kolejnego CACa, i ponownie Cacib.

 


 

 

20.05.2009

17.05 Krajowa Wystawa BYTOM

sędzia P. Zygmunt Jakubowski

Z tej wystawy wróciliśmy z podwójnym sukcesem naszych dziewczyn, Argus Electra CONTESSA w klasie otwartej w konkurencji 3 szt. wywalczyła 1 lok CWC, tytuł Najlepszej Suki w Rasie powędrował również na jej konto .

 


Natomiast nasza mała ANTARES s Almaznogo Ostrova w klasie młodzieży , otrzymała I lok dosk tyt. Zw Młodzieży oraz NJwR.
Na tej wystawie ANTARES zakończyła Młodzieżowy Championat Polski.

 

 


 

 

29.04.2009

26.04.2009 - Międzynarodowa Wystawa OPOLE

sedzia Flyora Chaikovskaya (Rosja)

Na tej wystawie pokazaliśmy Argus Electra CONTESSE, która w klasie otwartej wśród dużej konkurencji 8 sztuk, wywalczyła 2 lokatę z oceną doskonałą.

W klasie młodzieży wystartowała ANTARES z Almasnogo Ostrova ze swoją właścicielką, w stawce 6 szt, to był prawdziwy "chrzest ringowy" dla Sabiny, która dopiero zaczyna przygodę z wystawami. Antares uzyskała ocenę doskonałą, a Sabina miała okazję przekonać się, że włożona praca w małą, przynosi ogromną przyjemność i satysfakcję na ringu.


ANTARES z Almasnogo Ostrova / photo by Mirosław Merena

 

 


 

 

20.04.2009

19.04.2009 - Krajowa Wystawa w Częstochowie,

sędzia P. A. Skrzyński

Dziś kolejny radosny dzień, nasza Argus Electra CONTESSA pokaza w klasie otwratej wywlczyła CWC, NSwR i BOB.
Sukcesem tym zamknęła CHAMPIONAT POLSKI, tak więc mamy kolejnego Argusowego Championa.Na tej samej wystawie Sabina właścicielka Antares zaliczyła, swój debiut ringowy, pozkazując naszą młodziutką ANTARES s Almaznogo Ostrova otrzymała w klasie młodzieży ocenę i doskonałą tytuł Zw. Mł.

 

 


 

 

07.04.2009

5.04. CACIB WIESELBURG Austria
Sędzia Rajko Rotner /Slo/

Wieselberg okazał się szczęśliwy dla nas , Argus Electra CONTESSA w klasie otwartej wywalczyła CAC, a następnie zdobyła CACIB, zostając Najlepszą Suką w Rasie.Z prawdziwą przyjemnością prezentuję naszą BASMĘ Performans w nowej odsłonie.Wydaje się, że czas dla niej się zatrzymał, z wiekiem wygląda coraz lepiej. Kto wie, może Basma jest jak dobre wino, z wiekiem coraz piękniejsza J

 


 

 

21.03.2009

Cacib Katowce, sędzia Dusan Paunovic (Serbia)

 

Pierwszy dzień wiosny i pierwszy start w młodzieży ANTARES s Almaznogo Ostrova przyniosły nam dużo radości.

Nasza mała perełka uzyskała ocenę doskonałą, tyt Zw Mł. ANTARES dziarsko z temperamentem biegając po ringu, zdobyła uznanie sędziego, i tym to sposobem wywalczyła tyt. Najlepszego Juniora w Rasie.
ANTARES s Almasnogo Ostrova zakończyła więc tą wystawę, z tytułami :
Zw.Mł, NJwR i CRUFT Qualification

 

Dziękuję Tatjanie za przygotowanie ANTARES i Sabinie za pracę z małą

 

W klasie otwartej pokazana została przez Adę, Argus Electra CHIORNAYA UZI
Dziewczyny w mocnej stawce uplasowały się na 3 lok z oceną doskonałą.

 

 


 

 

20.03.2009

Następny pies z Argusowej familii prześwietlony w kierunku dysplazji

Argus Electra CHIORNAYA UZI - HD-A J

 


 

 

06.03.2009

1.03 Krajowa Wystawa Psów Dermbach, Niemcy - sędzia Mrs Buss
Na tej wystawie Annina pokazała w kl. Championów Argus Electra BOYARA. BOYAR wywalczył 1 dosk , VDH, CAC. Zwycięstwem tym ukoronował zamknięcie tytułu Championa Niemiec VDH

28.02/1.03 - 2x Cacib Dog Show ZAGRZEB
Sędzia : P. Jasminka Knezewić (CRO)
            P. LIGITA ZAKE (LAT)

W ten weekend wybraliśmy się , na podwójną międzynarodową wystawę psów do Zagrzebia. Poza mile spędzonym czasem na starówce Zagrzebia , oraz spotkania w gronie pasjonatów rasy , czekało na nas więcej radości - przywieźliśmy podwójny sukces naszej młodej dziewczynki Argus Electra CONTESSA w klasie otw. :

2 x CAC
2 x CACIB
2 x BOB
J

Zagrzeb jest dla nas szczęśliwy, a przy tym przepiękny , mam nadzieję, że będziemy tam wracać wielokrotnie .

 


 

25.02.2009

Następny pies z Argusowej familii prześwietlony w kierunku dysplazji – Violu Piotrze – dziękuję.

Argus Electra CONSTANTIN - HD-A J

 


 

 

10.02.2009

7.02. CACIB Rzeszów sędzia Magdalena Świętoń

Z nowym sezonem przyszedł czas nowego debiutu, w Rzeszowie po raz pierwszy pokazaliśmy w klasie szczeniąt naszą młodziutką ANTARES s Almaznogo Ostrova.
Mała wygrała konkurencję puppie zajmując 1 lok. z pięknym opisem i oceną wielce obiecująca uzyskała też swój pierwszy poważny szczenięcy tytuł ;) BOB puppie
J

 

 

zepsuła się J

 

To były jej pierwsze ringowe emocje , i mała ANTARES wracała do domu z kompletnie wyładowanymi bateriami J Mała dopiero zaczyna przygodę wystawową i mam nadzieję, że imię ANTARES będzie dla niej dobrą gwiazdą .

W klasie pośredniej wystartowała Argus Electra CONTESSA z II lok i oceną dosk.

 

 


Natomiast w klasie otwartej zaprezentowane zostały dwie Argusowe dziewczyny Argus Electra BALLADA z II lok. dosk, i Argus Electra CHIORNAYA UZI III lok .dosk. Obie ustąpiły miejsca pięknej suce z hodowli, z której pochodzi nasza najmłodsza gwiazdeczka - Hafananie z Almaznogo Ostrova – to był jej dzień i BOB również powędrował do niej.

 

Argus Electra BALLADA

 

Argus Electra CHIORNAYA UZI

 


 

10.01.2009

Miłym akcentem rozpoczęliśmy nowy sezon wystawowy 2009 J

Na Krajowej Wystawie w Czechach – Olomouc Argus Electra CONTESSA otrzymała swoją pierwszą nominację na Championa Czech CAC, następnie wywalczyła tytuł Zwycięzcy Czech – Narodni Vitez – zostając tym samym Najlepszą suka w Rasie Olomouc 2009.

 


 

Chciałabym przedstawić naszą nowa dziewczynkę ANTARES z Almaznogo Ostrova, córkę Multi i Int.Ch. AMURATA KARAHANA i Int. Ch. LESNEY NIMFY s Almaznogo Ostrova.Po dwudniowej wizycie Tatjany właścicielki AMURATA KARAHANA /ojca naszej małej /, ANTARES otrzymała od niej nową, prawie dorosłą fryzurkę
J. ANTARES wkrótce otrzyma swój dział na naszej stronie z pełnym informacjami, serdecznie zapraszamy.

 


 

03.01.2009

 

Podsumowanie roku 2008 w naszej hodowli

 

Był to przede wszystkim sezon debiutów młodych Argusów z miotu "C", oraz dalszych sukcesów  dzieciaków z miotu "B" i ich mamy BASMY, która w tym roku w wieku 5,5 roku zakończyła karierę wystawową.

 

Oto podsumowanie osiągnięć hodowli Argus Electra  za 2008 rok.

 

Zwycięzca Młodzieży               x 13

Najlepszy Junior w Rasie         x 8

Best of Group Junior                x 3

Best in Show Junior II lok       x 1

 

CWC / CAC             x 21

Res CAC                  x 4

CACIB                     x 3

Res. CACIB              x 4

Best of Sex              x 11

Best of Breed           x 7

Best of Group           x 2

Best of Group II        x 1

Best in Show            x 1

 

Psy z naszej hodowli zdobyły  w tym roku :

 

Młodziezowy Championat  Pl  x 3

Championat  Polski                  x 1

Championat Słowacji               x 1

Championat Niemiec                x 1

Championa Chorwacji             x 1

 

Ukoronowaniem naszej całorocznej pracy wystawowej ,  jest I miejsce naszej Argus Electra  CONTESSY w Rankingu Wystawowym  Serwisu Czarnego Teriera. Wygrywając ten Ranking Tosia uzyskała tytuł  NAJLEPSZEJ SUKI CZARNEGO TERIERA  sezonu 2008

 

Chciałabym też pogratulować sukcesów i podziękować wszystkim właścicielom Argusów, za wkład pracy i opiekę nad Argusowym Teamem ,  bez Was nie byłoby nas J.


  

ARCHIWUM '08  |  ARCHIWUM '05-'07